MÜÜGITINGIMUSED

Käesolevad müügitingimused reguleerivad eVitamiin e-poest kliendi ja müüja vahelisi tingimusi.

1. Müügitingimused

1.1. Müügitingimused kehtivad eVitamiin veebipoest evitamiin.ee kaupade ja teenuste ostmisel.
1.2. Käesolevatele müügitingimustele lisaks reguleerivad Veebipoest toodete ostmisel tekkivaid õigussuhteid Eesti Vabariigis kehtivad võlaõigusseadus (edaspidi VÕS), tarbijakaitseseadus (edaspidi TKS) ja teised kohased õigusaktid.
1.3. Evitamiin jätab endale õiguse teha müügitingimustes ette teavitamata muudatusi, täiendusi.
1.4. Veebipoes olevate toodete pildid on illustratiivsed ning võivad erineda tegelikest toodetest.
1.5. Veebipoes olevate toodete kirjelduses võib esineda tahtmatuid vigu.
1.6. eVitamiin’l on õigus veebipoe vahendusel sõlmitud müügilepingust sanktsioonideta taganeda (lisaselgitusi andmata) ning tellitud kaup jätta üle andmata või teenus osutamata alljärgnevatel juhtudel: a) kaup on laost otsa saanud; b) kauba hinda või omadusi on veebipoes kuvatud valesti süsteemivea tõttu; c) kui klient ei vasta eVitamiin poolt kehtestatud tingimustele. Kui eVitamiin’l ei ole võimalik tellimust täita, võtab eVitamiin kliendiga ühendust ning tagastab hiljemalt 14 päeva jooksul tasutud ostusumma (juhul kui klient on kauba eest tasunud).

2. Hinnad

2.1. Kõik eVitamiin veebipoes toodud hinnad on eurodes (EUR) ja sisaldavad kehtivat käibemaksu 20%.
2.2. Hinnale lisandub transpordi hind vastavalt kliendi valitud tarneviisile (v.a kampaaniate või kupongide puhul).
2.3. Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (1 päev pärast tellimuse vormistamist).
2.4. Tellimuste eest tasumiseks on kliendil võimalus valida tasumisviisiks: a) sularahas kauba kättesaamisel; b) arve alusel pangaülekandega; c) pangalink või d) järelmaksuleping.
2.5. Tasudes pangalingiga edastab eVitamiin makse teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötlejale (nt Maksekeskus AS).

3. Tellimuse vormistamine

3.1. Lisa soovitud toode ostukorvi vajutades nuppu “Lisa korvi”.
3.2. Ostukorvi sisu nägemiseks vali veebilehe paremalt ülevalt nurgast „Ostukorv”.
3.3. Tellimuse vormistamiseks vali sobiv toodete kohale toimetamise viis ja kliki “Maksma”. Sobiva pakiautomaadi saad valida järgmises sammus.
3.4. Pärast transpordi viisi ja sihtkoha valimist, täida nõutud andmeväljad oma andmetega.
3.5. Andmete sisestamise järel vali sobiv makseviis.
3.6. Tellimuse kinnitamiseks tee linnuke valiku „Nõustun privaatsus- ja müügitingimustega” ette ja seejärel vali “Esitan tellimuse ja maksan”.
3.7. Veebipoes eVitamiin sooritatud tellimusi käsitletakse tööpäeviti E-R 10.00-16.00. Tellimuse ettevalmistus transpordiks võib võtta kuni 24 tundi.
3.8 Riiklikel pühadel esitatud tellimused vormistatakse järgneval tööpäeval, v.a juhul kui pole teisiti teavitatud.

4. Müügilepingu jõustumine

4.1. Müügilepinguga kohustub eVitamiin andma kliendile üle olemasoleva, valmistatava või tulevikus omandatava kauba ning tegema võimalikuks omandi ülemineku kliendile.
4.2. Klient kohustub eVitamiin’le tasuma kauba eest esitatud arvel näidatud summa ja tellitud kauba vastu võtma.
4.2. Tellimused, mille eest ei ole tasutud, annuleeritakse 3 tööpäeva möödudes alates tellimuse vormistamisest, v.a juhul kui pole teisiti kokku lepitud.
4.3. Müügileping jõustub kliendi makse laekumisega eVitamiin kassasse või pangakontole (k.a järelmaksulepingu sõlmimise järgselt).

5. Kohaletoimetamine

5.1. Pärast müügilepingu jõustumist on tellitud kaupasid võimalik kätte saada järgnevatel viisidel:
5.1.1. Kullerfirma toimetab kauba tellimusel märgitud aadressil;
5.1.2. Kaup saadetakse tellimusel kliendi poolt valitud SmartPOSTi või Omniva pakiautomaati (loe täpsemalt “Transport“);
5.1.3 Kaubale saab eelneva kokkuleppe alusel Rae vallas, Uuesalus ise järgi tulla.
5.2. Tellimused jõuavad üldjuhul sihtpunkti Eestis 2-7 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest.
5.3. eVitamiin jätab erandjuhul õiguse tellitud kaup kohale toimetada 45 kalendripäeva jooksul.
5.4. Kui klient on ekslikult valinud kohaletoimetamiseks vale pakiautomaadi ning pakk tagastatakse või soovib klient paki ümbersuunamist teise pakiautomaati, rakendub ühekorde teenustasu 9,90 eurot, mille kohta esitab eVitamiin kliendile eraldi arve tasumiseks. Paki uuesti saatmisel rakendub tavapärane kehtiv transporditasu.
5.4. Veebipoes näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse eest tasumise hetkest.
5.5 Klient peab olema hoolas, valima soovitud pakiautomaadi ning tellimuse vormistamisel esitama tõele vastavad ning kehtivad andmed.
5.6. eVitamiin ei vastuta kauba kohaletoimetamise viivituste, tõrgete ega katkemise eest juhul, kui need on tingitud asjaoludest, mida eVitamiin ei saanud mõjutada ega ette näha.

6. Tagastamisõigus

6.1. Pärast tellimuse kättesaamist on kliendil õigus veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 30 päeva jooksul. Juriidilistele isikutele taganemisõigus ei kehti.
6.2. Tagastatav toode peab olema komplektne ja terviklik (mh pakendis). Kui toode on ostetud kampaania korras, kus kaubale on lisatud veel mõni toode, tuleb tagastada ka need tooted.
6.3. Tagastamisele kuuluva kauba halvenemisel vastutab klient asja kasutamisest tingitud väärtuse vähenemise eest.
6.4. Veendumaks kauba olemuses, omadustes ja toimimises, peab klient käsitsema ja kasutama toodet üksnes nii, nagu tal lubataks seda tavapäraselt kaupluses teha.
6.5. Kauba tagastamiseks tuleb täita eVitamiin lehel kauba tagastus vorm või esitada vabas vormis kauba ostust taganemise avaldus ning saata see aadressile hiljemalt 30 päeva jooksul kauba kättesaamisest.
6.6. Klient peab kauba tagastama avalduse esitamise hetkest 7 päeva jooksul või kirjalikult tõendama, et ta on nimetatud aja jooksul kauba üle andnud transpordifirmale.
6.7. eVitamiin tagastab tagastatud toote kättesaamisel kliendile viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, kõik lepingu alusel saadud tasud, muu hulgas kättetoimetamise kulud, mis ei ületa tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulusid.
6.8. Kõik otseselt kaubast taganemise kulud kannab klient.

7. Vääramatu jõud

7.1. eVitamiin ei vastuta kliendile tekitatud kahjude või kauba kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või kauba kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida eVitamiin ei saanud mõjutada või ette näha.

8. Isikuandmete töötlemine

8.1. Klient annab veebipoes vastava kinnitusega eVitamiin-le õiguse koguda ja töödelda isikuandmeid (nimi, kontakttelefon, paki kättetoimetamise ja/või kodune aadress, e-postiaadess) ning edastada logistikapartneritele isikuandmeid kauba kohaletoimetamiseks.
8.2. eVitamiin’l on õigus kasutada kliendi kontaktandmeid olulise informatsiooni edastamiseks.
8.3. Kliendil on igal ajal õigus keelata oma isikuandmete kogumine ning kasutamine, välja arvatud juhul, kui see on vajalik lepingust tuleneva nõude sissenõudmiseks või kauba kohaletoimetamiseks.
8.4. Krüpteeritud andmeside pankadega ostude eest tasumisel tagab klient personaalselte pangatunnuste turvalisuse ja neile puudub ka eVitamiin-l ligipääs.
8.5. Kliendil on õigus kirjalikult nõuda eVitamiin-lt oma kliendiandmete kustutamist veebipoe süsteemist.

9. Pretensioonide esitamise kord

9.1. eVitamiin vastutab kliendile müüdud kauba lepingutingimustele mittevastavuse või puuduste eest, mis ilmnevad kuni 2 aasta jooksul, alates kauba üleandmisest. Juriidilistele isikutele võimaldame 3-kuulist pretensiooni esitamise aega.
9.2. Kliendil on õigus puuduse ilmnemisel pöörduda hiljemalt kahe aasta jooksul eVitamiin’i poole, esitades ostuarve. Teade kauba mittevastavusest tuleb saata e-posti aadressil . Juhul kui klient ei teavita kauba mittevastavusest käesolevas punktis sätestatud tingimuste ja tähtaja jooksul, vabaneb eVitamiin vastutusest kauba mittevastavuse eest.
9.4. Kauba puuduse ilmnemisel tuleb koheselt lõpetada toote kasutamine, k.a juhul kui tarnitud toode erineb tellitud kaubast, millest kohustub klient teavitada viivitamatult, kuid mitte hiljem kui 24 tunni jooksul tellimuse kättesaamisest.
9.5. eVitamiin vastutab kauba nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest, mis ilmnevad 2 aasta jooksul arvates kauba kliendile üleandmisest alljärgnevalt:

– esimese kuue kuu jooksul alates kauba üleandmise hetkest eeldatakse, et kauba mittevastavus oli olemas juba kauba üleandmise hetkel s.o. kauba kvaliteedile vastavuse tõendamiskohustus lasub eVitamiin’l.
– pärast kuue kuu möödumist kauba üleandmise hetkest lasub kauba kvaliteedile mittevastavuse tõendamiskohustus kliendil.

9.6. Puudusega kauba parandamise või asendamise lepivad eVitamiin ja klient omavahel kokku. Toote parandamine või asendamine teostatakse esimesel võimalusel. Toote transpordikulud eVitamiin-le või teeninduskeskusele kannab klient.
9.7. eVitamiin ei vastuta kliendi süül kaubal tekkinud puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase hoiustamise või kasutamise tulemusena,
9.8. Kauba nõuetele mittevastavuse või puuduste ilmnemisel tuleb edastada e-posti aadressile pretensioon, kus on märgitud esitaja nimi, kontakttelefon, tellimuse number ja kauba tingimustele mittevastavuse või puuduse võimalikult detailne ja asjakohane kirjeldus.
9.9. Pretensioon kauba nõuetele mittevastavuse või puuduste avastamise kohta peab olema esitatud viivitamatult, esimesel võimalusel kauba nõuetele mittevastavuse puuduse avastamisest.
9.10. Kõik pretensioonid vaadatakse läbi ja kliendiga võetakse ühendust esimesel võimalusel, kuid mitte hiljem kui 30 kalendripäeva jooksul alates pretensiooni kättesaamisest.
9.11. Kliendil on õigus teha ettepanek eVitamiin’le ostuhinna alandamise või lepingu lõpetamise ja kauba eest raha tagasi küsimiseks, kui eVitamiin’l ei ole võimalik kaupa parandada või asendada, kauba parandamine või asendamine ebaõnnestub.

10. Kliendi õigus pöörduda tarbijakaebuste komisjoni poole

10.1. Kui eVitamiin on keeldunud kliendi kaebust lahendamast või klient ei ole nõus eVitamiin’e vähemalt kahe väljapakutud lahendusettepanekuga ja leiab, et oluliselt on rikutud kliendi õigusi või kahjustatud kliendi huve, võib klient esitada kaebuse tarbijakaebuste komisjonile Tarbijakaitseameti kaudu. Klient võib esitada kaebuse ise või oma kirjalikult volitatud esindaja kaudu. Tarbijakaitse komisjoni andmed on toodud Tarbijakaitseameti kodulehel, Euroopa Liidu liikmesriikides tekkivate probleemide lahendamiseks pöörduda Euroopa Liidu tarbijate nõustamiskeskusesse.

Veebipoe www.evitamiin.ee (eVitamiin) omanik on Screensale OÜ (registrikood 11558662), asukohaga Põdra tee 17, Uuesalu küla Rae vald 75331. Meie täpsed kontaktandmed leiad siit.